Upravit stránku

Realizace interiérů

Při dodávání a realizacích vzduchotechniky, kanalizací a vodovodů je vhodné mít po ruce odborníka, který provede i doprovodné interiérové práce. Když budete mít jednoho dodavatele, máte také větší přehled a jednodušší záruku na odvedené práce. Naši zákazníci většinou využívají servis, správu objektů a jiné doprovodné dodávky a práce při realizaci interiérů.

Při realizaci interiérů pro naše zákazníky spolupracujeme s našimi dlouholetými partnery. Pro vás to znamená profesionální vytváření návrhů interiérů, vizualizace a architektonické studie. Váš vysněný interiér s vámi předem zkonzultuje náš architekt. Vyberete si přesně takové zařízení, vodovodní baterie, sprchové kouty i zdravotní keramiku, jaké chcete.

V rámci realizace interiérů provádíme tyto činnosti

Stavební práce

Provádíme doprovodné stavební přípomoce, zdění, odvoz suti, přípravné práce, obklady, sádrokartony a výmalby k našim dodávkám technologií vzduchotechniky, vytápění, chlazení, ZTI a MaR.

Stavební práce vyžadují zejména instalace technologií podlahového vytápění, stěnového vytápění, větrání, rekuperace, centrálních vysavačů. Kompletní dodávky technologií TZB spolu se stavebními pracemi jsou využívány zejména při rekonstrukcích bytů a rodinných domů.

Sádrokartonové konstrukce

Sádrokartonové konstrukce mají své široké použití při vytváření nových příček, podhledů, vyrovnání zdí, odvětrávání vlhkosti ze zdiva, při vytváření designových interiérů. Nejčastější aplikací sádrokartonových konstrukcí při realizacích interiérů jsou celoplošné podhledy, příčky a designové stropní prvky.

Výmalba interiérů

Po rekonstrukci bytů a rodinných domů a nově dodaných technologií TZB je nemyslitelné předat dílo bez detailního dokončení i s výmalbou interiéru a nových SDK konstrukcí, často je nutné zapravit drážky, prostupy po technických instalacích a vždy je nutná i oprava či celá nová dodávka výmalby. Zákazníci oceňují, když jeden dodavatel provede celou rekonstrukci na klíč včetně finální úpravy povrchových konstrukcí.

K výmalbám používáme kvalitní barvy renomovaných značek, které dokonale kryjí, netvoří šmouhy, neblednou a jsou zdravotně nezávadné. Nerovnosti podkladu a praskliny je nutné před malováním vyrovnat sádrovou stěrkou, kterou se vytvoří tenkou, hladká vrstva. Takto připravený podklad je pak ideálně připraven na finální výmalbu.

Designové krytí radiátorů

Když si zákazník přeje skrýt otopné těleso v designovém interiéru, kanceláři či rodinném domě můžeme nabídnout dodávku a montáž designových krytů. Kryty mohou být kovové nebo dřevěné, často slouží jako kryt sádrokarton se sací mřížkou u podlahy a výdechovou mřížkou v parapetu okna nebo předstěny. Kryty mohou být i skleněné či z umělého kamene. Kovové kryty je možné opatřit nátěrem, pozinkem nebo chromovým povlakem, možné jsou i kryty z nerezu.

Zámečnické konstrukce

Zámečnické konstrukce běžně dodáváme pro prvky technologií vzduchotechniky, vytápění, chlazení, zdravotně technických instalací. Realizujeme velké nosné ocelové konstrukce pro ventilátory, chladicí jednotky, vzduchotechnické jednotky, solární panely, ale i prvky interiérů navržené architektem jako kovové přiznané dekorační prvky.

Odhlučnění interiérů

V panelových a bytových domech

Z venkovního prostředí, z ulice nebo od sousedů vniká dovnitř hluk, který nás může rušit. Hluk pronikající přes stavební konstrukce obvodových stěn vám však pomůžeme eliminovat. Důležité jsou dodatečné obklady jen s pevnou vrstvou ve funkci rezonátoru nebo využíváme také pevnou vrstvu s dutinou vyplněnou hlukovou izolací.

Často také řešíme hluk vycházející z technických instalací vzduchotechniky, vodovodu a kanalizace. V panelových a bytových domech právě tento hluk proniká stavební konstrukcí z odvětrání sociálního zázemí. Jde o nejčastější problém v bytech, který vám pomůžeme vyřešit. Do rozvodů vzduchotechniky vkládáme tlumiče hluku a používáme vhodné koncové větrací elementy. Tlumič hluku správně vypočítáme a pečlivě zrealizujeme. Jedině tak dokáže hluky z okolních bytů zcela eliminovat.

V rodinných domech

V rodinných domech je častým problémem hluk o nízkých kmitočtech, který se nese stavební konstrukcí od domovních vodáren, čerpadel, vytápění, bazénové technologie nebo teplovzdušného vytápění a rekuperačních jednotek. Dalším zdrojem hluku je v rodinných domech vodovod a kanalizace, když má dům potrubí uložené s pevným stykem se zdivem.

I potrubní rozvody vašeho domu zaizolujeme vhodným typem izolace. Používáme také odhlučněné potrubí pro kanalizaci, vícevrstvé, izolované závěsy a prostupy stavebními konstrukcemi. V našich úspěšných realizacích naleznete tiché prostory multikin, jednací místnosti, pracoviště rádií i natáčecí studio TV stanice. Máme zkušenosti i s protihlukovými bariérami pro chladicí jednotky. Rádi vám nabídneme řešení pro vaši stavbu, rodinný dům i kancelář.